Jak ubierać niemowlaka do snu w upały?

Uroda

Ubieranie niemowlaka do snu to bardzo odpowiedzialne zadanie przed którym stają rodzice. Koniecznie musimy pamiętać, że sposób ubierania oraz to, jak grube ubranka dziecięce wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego, jaka temperatura panuje w danym pomieszczeniu. Przyjmuje się, że optymalna temperatura pomieszczenia, w którym śpi dziecko, powinna wahać się od 18 do 22 stopni Celsjusza. Oczywiście w upalne dni trudno o to zadbać, a przecież maluchy drzemią również w trakcie dnia. Wówczas każdego dnia powinniśmy zadbać o to, by warstwa ubrań była dostosowana do warunków, dzięki czemu unikniemy przegrzania lub wychłodzenia dziecka w trakcie snu.

W upalne dni z powodzeniem możemy postawić na śpiochy na krótki rękaw lub cienkie bawełniane zestawy na długi rękaw. W takim stroju naszemu dziecku powinno być ciepło, a dobrej jakości odzież zapewnia również odpowiednią wentylację dla ciała malucha. Jest to kluczowe, ponieważ w trakcie snu skóra dziecka powinna oddychać. W ten sposób unikamy ewentualnych podrażnień, przegrzania ciała dziecka oraz zapewniamy większy komfort jego snu, z korzyścią również dla jakości i długości naszego odpoczynku. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet w najcieplejsze dni nie powinniśmy rezygnować z przykrycia dziecka, na przykład z delikatnego kocyka lub śpiworka.

Jak jeszcze dbać o dobry sen dziecka w ciepłe dni?

Alternatywą może być ubranie dziecka tak jak na letni spacer oraz pozostawienie szeroko otwartego okna lub drzwi balkonowych. W ten sposób stworzymy w pomieszczeniu temperaturę, która będzie porównywalna z tą na zewnątrz, a nasze dziecko będzie bardziej bezpieczne. Temperaturę ciała dziecka oraz to, czy nie jest mu za zimno lub za gorąco, zawsze możemy sprawdzić, dotykając dłonią karku niemowlaka. To prosty i skuteczny sposób, który powinni poznać wszyscy rodzice.

Niezależnie od tego, czy ubieramy dziecko do snu na upał, czy też w inny dzień, koniecznie postawmy na najwyższej jakości odzież dziecięcą, w tym śpiochy. Takie ubrania powstają ze starannie wyselekcjonowanych tkanin, które są w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka. Jak znaleźć takiego producenta? Warto zwrócić uwagę na prestiżowych projektantów, którzy tworzą stylową i ekskluzywną odzież dla najbardziej wymagających dzieci i ich rodziców na całym świecie. Przykładem takiej marki z powodzeniem może być francuski sklep Jacadi.

Uroda
Peeling kawitacyjny – co to takiego?

Czym jest peeling kawitacyjny? W ostatnim czasie pojawiła się moda na wykonywanie zabiegów w salonach i gabinetach kosmetycznych, zamiast w domowym zaciszu. Skąd wziął się ten trend? Przecież takie zabiegi są dużo droższe i z pewnością dużo bardziej inwazyjne dla naszej skóry! Nic bardziej mylnego – zabiegi takie jak peeling …