Peeling kawitacyjny – co to takiego?

Uroda

Czym jest peeling kawitacyjny?

W ostatnim czasie pojawiła się moda na wykonywanie zabiegów w salonach i gabinetach kosmetycznych, zamiast w domowym zaciszu. Skąd wziął się ten trend? Przecież takie zabiegi są dużo droższe i z pewnością dużo bardziej inwazyjne dla naszej skóry! Nic bardziej mylnego – zabiegi takie jak peeling kawitacyjny nadają się dla cery wrażliwej i nie są absolutnie wcale inwazyjne. Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego nie wykonuje się żadnych niebezpiecznych działań i taki zabieg nadaje się niemal dla każdej i każdego z nas, przeciwwskazań jest naprawdę niewiele. Większość z nas, kiedy pierwszy raz w życiu usłyszała o tym zabiegu, usiadła przed komputerem, by w okno wyszukiwarki wpisać hasło “peeling kawitacyjny na czym polega“. Z różnych stron internetowych dowiedzieliśmy się wówczas, że jest to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje metodę ultradźwięków do oczyszczania twarzy. Co to dla nas oznacza i jak to wytłumaczyć na polski? Otóż ultradźwięki wykorzystywane do peelingu kawitacyjnego to w zasadzie dokładnie te same fale, które wykorzystuje się podczas badań USG w ciąży czy w badaniach przeglądowych brzucha. Dlaczego na twarzy wywołuje to inny efekt? W zasadzie wszystko to kwestia długości trwania zabiegu, przygotowania skóry przed peelingiem oraz odpowiednich kosmetyków. Peeling kawitacyjny powoduje spadek ciśnienia w komórkach naszej skóry, a to sprawia, że woda zawarta w tych komórkach przechodzi w stan gazowy. W wyniku takich zmian dochodzi do złuszczania martwych komórek warstwy rogowej naskórka.

Dla kogo peeling kawitacyjny?

Skoro wiesz już co nieco w temacie peeling kawitacyjny na czym polega, należałoby się zastanowić, dla kogo polecany jest taki zabieg. W zasadzie dla wszystkich – jest niewiele przeciwwskazań do tego typu peelingu. Nie musisz z niego rezygnować, jeśli jesteś osobą o wrażliwej cerze. Jeśli borykasz się z trądzikiem, taki peeling jest zdecydowanie idealny dla Ciebie i może pomóc Ci pokonać wstydliwy problem.

Uroda
Jak ubierać niemowlaka do snu w upały?

Ubieranie niemowlaka do snu to bardzo odpowiedzialne zadanie przed którym stają rodzice. Koniecznie musimy pamiętać, że sposób ubierania oraz to, jak grube ubranka dziecięce wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego, jaka temperatura panuje w danym pomieszczeniu. Przyjmuje się, że optymalna temperatura pomieszczenia, w którym śpi dziecko, powinna wahać się …