Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni?

Trening i dieta

Posiadając trochę zbędnych kilogramów wstydzimy się chodzić na siłownię pełną ludzi. Idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie domowej siłowni. Jaki sprzęt do niej warto kupić?

Siłownia w garażu

Kompletna domowa siłownia może być urządzona na przykład w garażu, bo nie potrzebuje dużo miejsca. Decydując się na siłownię w domowym zaciszu są niezależni. Myślenie o braku korków i dojazdach nastrajają nas pozytywnie do treningu.. Domowa siłownia to także oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy kilka podstawowych ciężarków, ława do ćwiczeń czy rowerek lub bieżnia stacjonarna. W takiej siłowni poczujemy się w pełni zmotywowani do ćwiczeń. Najważniejszym jest przede wszystkim komfort psychiczny i higiena. Sprzęt na siłowni posiada ślady użytkowania i często trudno go usunąć za cenę karnetu.

Jak urządzić domową siłownię?

Często przygodę z treningiem zaczynamy właśnie od takiej domowej siłowni. Będziecie mieć wystarczająco dużo czasu, aby przećwiczyć każdą partię mięśniową. Przygotowując się do treningu w domu należy ustalić, jaki sprzęt będzie potrzebny do ćwiczeń. Do ćwiczeń na ławie potrzebna będzie oczywiście ława. Do ćwiczeń typowo siłowych hantle o różnym ciężarze. Oczywiście można też się zdecydować na sztangę, która będzie dobrym rozwinięciem ćwiczeń siłowych. Minusem urządzenia siłowni w domu może być fakt, że ćwiczenia będą wykonywane błędną techniką. Kluczem do zbudowana idealnej sylwetki jest dobra technika wykonywania ćwiczeń. Swoje ćwiczenia warto nagrywać albo ćwiczyć je bezpośrednio przed lustrem.

Ćwiczenia dla początkujących

Na początku ćwiczeń siłowych należy popracować nad chwytem, można to robić na początku bez obciążenia. Kiedy już technicznie opanujemy chwyt możemy przejść do lekkich ciężarów. Tutaj musimy popracować nad techniką, najlepiej przed lustrem. Dość łatwo nadwyrężyć sobie plecy, dlatego po każdym razie ciężary trzeba podnosić na ugiętych kolanach. Zestaw ćwiczeń możemy opierać na początku na jednym zestawie.

Stworzenie domowej siłowni w domu możliwe jest za pomocą wyobraźni oraz dobrego planowania. Gdzie poczujemy się lepiej, jak nie w domu? Od teraz formę możemy zrobić nie wychodząc z domu. No chyba, że do garażu. To kompletna siłownia domowa pod ręką.

Trening i dieta
Chleb razowy i jego właściwości

Chleb w polskiej kulturze przyjął się jako jeden z podstawowych składników diety. O ile zjadanie białego chleba w okresie redukcji nie jest polecane, tak chleb razowy nada się idealnie. Chleb razowy to także pewne źródło składników odżywczych. Czym jest chleb razowy? Chleb razowy to odmiana chleba białego, który jest wypiekany …

Trening i dieta
Sok z buraków

Prawda jest taka, że w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się soki. Wiadomo, że dla jednych to sposób na skuteczne pozbycie się toksyn z organizmu, dla innych oczyszczenie ciała ze złogów jelitach, a dla jeszcze innych dieta. W zależności od tego, jakiego efektu chcemy się spodziewać, warto zdecydować się …

Trening i dieta
Dlaczego rozgrzewka jest ważna przed wysiłkiem?

Wiele początkujących sportowców szuka odpowiedzi na pytanie “Dlaczego rozgrzewka jest ważna przed wysiłkiem?” Jest kilka przyczyn dlaczego jest ważna, więc zacznijmy od pierwszej przyczyny czyli Aby dogrzać mięśnie Ważnym elementem jest to by dogrzać mięśnie przed wysiłkiem czyli po prostu podnieść temperaturę ciała i do wykonania tej czynności poleca się …