Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni?

Trening i dieta

Posiadając trochę zbędnych kilogramów wstydzimy się chodzić na siłownię pełną ludzi. Idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie domowej siłowni. Jaki sprzęt do niej warto kupić?

Siłownia w garażu

Kompletna domowa siłownia może być urządzona na przykład w garażu, bo nie potrzebuje dużo miejsca. Decydując się na siłownię w domowym zaciszu są niezależni. Myślenie o braku korków i dojazdach nastrajają nas pozytywnie do treningu.. Domowa siłownia to także oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy kilka podstawowych ciężarków, ława do ćwiczeń czy rowerek lub bieżnia stacjonarna. W takiej siłowni poczujemy się w pełni zmotywowani do ćwiczeń. Najważniejszym jest przede wszystkim komfort psychiczny i higiena. Sprzęt na siłowni posiada ślady użytkowania i często trudno go usunąć za cenę karnetu.

Jak urządzić domową siłownię?

Często przygodę z treningiem zaczynamy właśnie od takiej domowej siłowni. Będziecie mieć wystarczająco dużo czasu, aby przećwiczyć każdą partię mięśniową. Przygotowując się do treningu w domu należy ustalić, jaki sprzęt będzie potrzebny do ćwiczeń. Do ćwiczeń na ławie potrzebna będzie oczywiście ława. Do ćwiczeń typowo siłowych hantle o różnym ciężarze. Oczywiście można też się zdecydować na sztangę, która będzie dobrym rozwinięciem ćwiczeń siłowych. Minusem urządzenia siłowni w domu może być fakt, że ćwiczenia będą wykonywane błędną techniką. Kluczem do zbudowana idealnej sylwetki jest dobra technika wykonywania ćwiczeń. Swoje ćwiczenia warto nagrywać albo ćwiczyć je bezpośrednio przed lustrem.

Ćwiczenia dla początkujących

Na początku ćwiczeń siłowych należy popracować nad chwytem, można to robić na początku bez obciążenia. Kiedy już technicznie opanujemy chwyt możemy przejść do lekkich ciężarów. Tutaj musimy popracować nad techniką, najlepiej przed lustrem. Dość łatwo nadwyrężyć sobie plecy, dlatego po każdym razie ciężary trzeba podnosić na ugiętych kolanach. Zestaw ćwiczeń możemy opierać na początku na jednym zestawie.

Stworzenie domowej siłowni w domu możliwe jest za pomocą wyobraźni oraz dobrego planowania. Gdzie poczujemy się lepiej, jak nie w domu? Od teraz formę możemy zrobić nie wychodząc z domu. No chyba, że do garażu. To kompletna siłownia domowa pod ręką.

Trening i dieta
Kitesurfing – demaskowanie mitów i poznanie prawdy

Kitesurfing to sport, który zyskuje coraz większą popularność na świecie. Jednak wraz z jego wzrostem popularności pojawia się wiele mitów i nieporozumień na jego temat. W tym artykule rozwiewamy najpopularniejsze mity dotyczące kitesurfingu, by każdy, kto myśli o rozpoczęciu tej przygody, miał jasny obraz tego sportu. 1. Kitesurfing jest ekstremalnie …

Trening i dieta
Jaki stół do ping-ponga wybrać?

Aranżując ogród, park miejski, czy inne miejsce, gdzie chcemy aktywnie spędzać czas, warto postawić na trwałe elementy i wyposażenie. Sprawdź jakie rozwiązania czekają na Ciebie! Zainteresuje Cię również: Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni? Posiadając trochę zbędnych kilogramów wstydzimy się chodzić na siłownię pełną ludzi. Idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie domowej …

Trening i dieta
Odpowiednia odzież sportowa dla panów

Właściwie dobrana odzież jest bardzo ważna w każdej sytuacji. szczególnie jak chodzi o odzież wykorzystywaną do uprawiania sportu, bardzo ważne jest dobranie jej nie tylko pod kątem wygody, ale również dopasowania do konkretnej dyscypliny sportowej. Nie można również zapominać o tym, że odzież sportowa męska znacząco różni się od tej, …