Shawn Rhoden – nowy Mr. Olympia 2018 – kariera i osiągnięcia

Trening i dieta

Shawn Rhoden – Król Kulturystyki 2018

Wielkie gratulacje dla Shawna Rhodena, który zdobył tytuł największego kulturystyka na świecie – Mr. Olympia 2018. Rhoden pokonał ośmiu chłopców, włącznie z Phil Heathem, który próbował zdobyć swój ósmy tytuł z rzędu. Odkąd Arnold Schwarzenegger zrezygnował z kulturyzmu, nikt nie wygrał więcej tytułów niż Phil Heath. Jednak w tym roku to Rhoden został koronowany jako król kulturystyki.

  1. Kariera kulturystyka Shawna Rhodena

Rhoden urodził się 2 kwietnia 1975 roku w Jamajce. Jego ojciec zmarł, gdy miał tylko osiem lat, a on i jego rodzeństwo zostali pod opieką matki. Zdecydował się na kulturystykę, gdy widział zdjęcia Arnolda Schwarzeneggera w magazynach sportowych. Rhoden przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych i zaczął trenować z legendarnym Vicem Richiem.

Był to początek długiego ciężkiego treningu, który zaprowadził go do wygrywania tytułów na całym świecie. Rhoden zaczął swoją karierę w kulturystyce w 1992 roku. Brał udział w wielu zawodach, wygrywał, ale również przegrywał. Dopiero w 2010 roku zdobył swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach NPC Contra Costa Championships.

  1. Osiągnięcia Shawna Rhodena

Rhoden wygrał wiele zawodów, ale był to dopiero start jego kariery w kulturystyce. W 2011 roku zajął trzecie miejsce na Mr. Olympia. W 2012 roku zajął piąte miejsce. W 2013 roku Rhoden zajął drugie miejsce i powrócił na podium. W 2014 roku został drugim wicemistrzem, ale wygrał w Europie Grand Prix. W 2015 roku zdobył tytuł Arnold Classic.

Jednak Rhoden nie był zadowolony z wyniku na Mr. Olympia w 2015 roku, gdzie zajął drugie miejsce. W kolejnych latach nie miał szczęścia na tej światowej arenie i zajmował zawsze miejsca w pierwszej piątce, ale nigdy nie udało mu się zdobyć tytułu.

  1. Nowy Mr. Olympia 2018

Rhoden wygrał Mr. Olympia 2018 dopiero po 19 latach od rozpoczęcia swojej kariery w kulturystyce. Został najpopularniejszym kulturystą na świecie po tym, jak pokonał Phila Heatha, który próbował zdobyć swoją ósmą z rzędu koronę. Rhoden zasłużył na ten tytuł swoją pracą, wysiłkiem i poświęceniem. Udało mu się osiągnąć swój cel dzięki ciężkiej pracy i determinacji.

  1. Rodzina Shawn Rhodena

Shawn Rhoden jest jednym z pięciorga rodzeństwa. Większość jego rodziny mieszka nadal w Jamajce. Z rodzeństwem utrzymuje stały kontakt, ale nie odwiedza rodziny często, ponieważ mieszka i trenuje w Stanach Zjednoczonych. Rhoden ma również żonę Trenicie oraz córkę Imene.

  1. Przyszłość Shawna Rhodena

Po zdobyciu tytułu Mr. Olympia 2018, Rhoden planuje kontynuować swoją karierę w kulturystyce i zdobyć jeszcze więcej tytułów. Jest jednym z najstarszych kulturystów, który wciąż jest aktywny na scenie. Ciężka praca i wytrwałość zaprowadziły go na szczyt i dają nadzieję na dalsze sukcesy.

Trening i dieta
Kitesurfing – demaskowanie mitów i poznanie prawdy

Kitesurfing to sport, który zyskuje coraz większą popularność na świecie. Jednak wraz z jego wzrostem popularności pojawia się wiele mitów i nieporozumień na jego temat. W tym artykule rozwiewamy najpopularniejsze mity dotyczące kitesurfingu, by każdy, kto myśli o rozpoczęciu tej przygody, miał jasny obraz tego sportu. 1. Kitesurfing jest ekstremalnie …

Trening i dieta
Jaki stół do ping-ponga wybrać?

Aranżując ogród, park miejski, czy inne miejsce, gdzie chcemy aktywnie spędzać czas, warto postawić na trwałe elementy i wyposażenie. Sprawdź jakie rozwiązania czekają na Ciebie! Zainteresuje Cię również: Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni? Posiadając trochę zbędnych kilogramów wstydzimy się chodzić na siłownię pełną ludzi. Idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie domowej …

Trening i dieta
Odpowiednia odzież sportowa dla panów

Właściwie dobrana odzież jest bardzo ważna w każdej sytuacji. szczególnie jak chodzi o odzież wykorzystywaną do uprawiania sportu, bardzo ważne jest dobranie jej nie tylko pod kątem wygody, ale również dopasowania do konkretnej dyscypliny sportowej. Nie można również zapominać o tym, że odzież sportowa męska znacząco różni się od tej, …