Dieta oczyszczająca – jak oczyścić organizm z toksyn

Trening i dieta

DIETA OCZYSZCZAJĄCA – JAK OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN

Zanieczyszczenia w powietrzu, nasze złą dieta i brak aktywności fizycznej sprawiają, że codziennie nasz organizm jest narażony na działanie toksyn. Toksyny to po prostu substancje, które szkodzą naszemu ciału i wraz z czasem powodują szkody w naszym organizmie. Dlatego warto zapoznać się z tym, jak możemy oczyścić nasz organizm z toksyn i wprowadzić do naszej diety odpowiednie składniki.

 1. CO OZNACZA OCZYŚCZENIE ORGANIZMU?

Oczyście naszego organizmu polega na pozbyciu się toksyn, które gromadzą się w naszym ciele. Zanim jednak zaczniemy stosować jakiekolwiek diety oczyszczające, warto zrobić dokładną analizę swojej diety i sposobu życia. Można zrobić badania, które pokażą, czy faktycznie mamy za dużo toksyn. Przede wszystkim jednak warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i zwiększyć aktywność fizyczną.

 1. CO JEŚĆ, ABY OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN?

Ważne, aby w diecie oczyszczającej skupić się na produktach, które dostarczą nam odpowiednią ilość witamin i minerałów, a jednocześnie wpłyną na naszą kondycję fizyczną. Do takich produktów należy:

 • warzywa – warto jeść dużo surowych warzyw, które zawierają dużą ilość błonnika
 • owoce – owoce również warto jeść dużo, a szczególnie owoce, które zawierają dużo witaminy C i antyoksydantów
 • orzechy i nasiona – w diecie oczyszczającej warto jedzenie orzechów i nasion, które dostarczą nam białka oraz tak potrzebnego nam jodu
 1. JAKIE NAPOJE POWINNIŚMY PIĆ, ABY OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN?

Napoje to również bardzo ważna część naszej diety oczyszczającej. Jednym z najlepszych napojów jest woda, która jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Na dodatek warto pić napoje ziołowe, takie jak zielona herbata, która chroni nasze komórki przed uszkodzeniem.

 1. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA – JAK WAŻNA JEST W DIECIE OCZYSZCZAJĄCEJ?

Aktywność fizyczna to bardzo ważny element naszej diety oczyszczającej. Regularne ćwiczenia pomagają nam w pozbyciu się toksyn, ponieważ dzięki nim szybciej wydalimy szkodliwe substancje. Ponadto, ćwiczenia fizyczne wpływają na poprawę naszej kondycji i samopoczucia.

 1. PODSUMOWANIE – CO NALEŻY ROBIĆ, ABY OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN?

Dieta oczyszczająca to nie tylko okresowy plan żywieniowy, ale raczej zmiana stylu życia. Najważniejsze to:

 • Odżywiać się produktami bogatymi w witaminy i minerały
 • Pić dużo wody i napojów ziołowych
 • Regularnie ćwiczyć
 • Unikać żywności procesowanej i tłustej
 • Wprowadzenia detoxu do naszej diety

Dzięki tym krokom będziesz w stanie oczyścić swój organizm z toksyn i poprawić swoje samopoczucie. Jednak najważniejsze to kontynuować zdrowy styl życia, który pomoże Ci w utrzymaniu organizmu w dobrej kondycji przez długie lata.

Trening i dieta
Kitesurfing – demaskowanie mitów i poznanie prawdy

Kitesurfing to sport, który zyskuje coraz większą popularność na świecie. Jednak wraz z jego wzrostem popularności pojawia się wiele mitów i nieporozumień na jego temat. W tym artykule rozwiewamy najpopularniejsze mity dotyczące kitesurfingu, by każdy, kto myśli o rozpoczęciu tej przygody, miał jasny obraz tego sportu. 1. Kitesurfing jest ekstremalnie …

Trening i dieta
Jaki stół do ping-ponga wybrać?

Aranżując ogród, park miejski, czy inne miejsce, gdzie chcemy aktywnie spędzać czas, warto postawić na trwałe elementy i wyposażenie. Sprawdź jakie rozwiązania czekają na Ciebie! Zainteresuje Cię również: Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni? Posiadając trochę zbędnych kilogramów wstydzimy się chodzić na siłownię pełną ludzi. Idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie domowej …

Trening i dieta
Odpowiednia odzież sportowa dla panów

Właściwie dobrana odzież jest bardzo ważna w każdej sytuacji. szczególnie jak chodzi o odzież wykorzystywaną do uprawiania sportu, bardzo ważne jest dobranie jej nie tylko pod kątem wygody, ale również dopasowania do konkretnej dyscypliny sportowej. Nie można również zapominać o tym, że odzież sportowa męska znacząco różni się od tej, …