Trening na przedramiona – ćwiczenia na silne i wytrzymałe przedramiona

Trening i dieta

Siła i wytrzymałość przedramion to cecha bardzo pożądana zarówno w sporcie, jak i w życiu codziennym. Nie tylko siłownicy, ale także osoby uprawiające sporty walki, gimnastykę artystyczną, wspinaczkę czy także pracujące fizycznie mają wiele do zyskania poprzez regularny trening swoich przedramion.
Sprawdź, jakie ćwiczenia na przedramiona warto wykonywać, aby zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni w tej części ciała.

 1. Co stanowi siłę i wytrzymałość przedramion?

Przedramiona to złożone grupy mięśni, które odpowiadają zarówno za siłę, jak i za precyzję wykonywanych ruchów. W ich skład wchodzą m.in.: mięsień zginacz promieniowy nadgarstka, mięsień zginacz palców, mięsień prostownik nadgarstka. Aby osiągnąć pełną siłę i wytrzymałość przedramion, warto włączyć do treningu zarówno ćwiczenia izolujące poszczególne partie mięśni, jak i te, które angażują całe przedramię.

 1. Ćwiczenia na przedramiona – sprawdzone sposoby na zwiększenie siły i wytrzymałości
 • Martwy ciąg na przetarcie – to ćwiczenie wymaga od nas stania na przedramionach i unoszenia ciężaru w pozycji odchylenia. Wymaga to siły i wytrzymałości mięśni przedramion. Wykonaj je chwytem nachwytem – to znaczy z rąk skierowanych przodem w kierunku ciała.

 • Ćwiczenia z obciążeniem – idealne dla osób, które chcą rozwijać siłę mięśni przedramion. Można wykonywać je z hantlami lub kettlebellami, a także z wykorzystaniem specjalnych maszyn w siłowni. Najlepiej dobrać ciężar, który pozwoli na wykonywanie ćwiczeń w pełnym zakresie ruchu.

 • Uginanie nadgarstków z hantlami – to ćwiczenie angażuje mięsień zginacz promieniowy nadgarstka. Najlepiej wykonywać je z najcięższymi hantlami, jakie jesteśmy w stanie unieść.

 • Pompki na poręczach – idealne do wzmocnienia mięśni przedramion i tricepsów. Można wykonywać je na poręczach w siłowni lub na poręczach w parku.

 • Podnoszenie ciężarów z uchwytem – to ćwiczenie polega na podnoszeniu ciężaru bezpośrednio z uchwytu, zamiast chwytu nachwytem. Siła i wytrzymałość mięśni przedramion będą szły pełną parą przy wykonywaniu tego ćwiczenia.

 1. Jak często trenować przedramiona?

Najlepiej ćwiczyć przedramiona 2-3 razy w tygodniu, przy okazji treningów ogólnorozwojowych. Wymaga to około 15-20 minut treningu. Nie warto przesadzać z ilością ćwiczeń i serii, ponieważ mięśnie przedramion szybko się męczą, a ich regeneracja trwa dłużej niż innych grup mięśni.

 1. Dodatkowe porady dla osób, które chcą wzmocnić mięśnie przedramion

Aby osiągnąć maksymalną siłę i wytrzymałość przedramion, warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych czynników:

 • Zwróć uwagę na swoją dietę – zbilansowana dieta bogata w białko, kompleksowe węglowodany i tłuszcze pomaga w procesie regeneracji i rozwoju mięśni.

 • Unikaj przetrenowania – przedramiona to jedna z najczęściej przeciążanych grup mięśni. Unikaj przetrenowania, a także monotematycznych ćwiczeń, aby zapobiec kontuzjom.

 • Nie zapominaj o regeneracji – aby mięśnie przedramion rosły, potrzebują czasu na regenerację. Włącz do swojego planu treningowego czas na masaż, rozciąganie i odpoczynek.

 1. Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że mocne i wytrzymałe przedramiona to atut nie tylko na siłowni, ale też w życiu codziennym. Regularny trening przedramion pozwala zwiększyć zarówno siłę, jak i precyzję wykonywanych ruchów. Dobrze zbilansowana dieta, unikanie przetrenowania oraz regularna regeneracja mięśni to klucz do sukcesu w treningu przedramion.

Trening i dieta
Kitesurfing – demaskowanie mitów i poznanie prawdy

Kitesurfing to sport, który zyskuje coraz większą popularność na świecie. Jednak wraz z jego wzrostem popularności pojawia się wiele mitów i nieporozumień na jego temat. W tym artykule rozwiewamy najpopularniejsze mity dotyczące kitesurfingu, by każdy, kto myśli o rozpoczęciu tej przygody, miał jasny obraz tego sportu. 1. Kitesurfing jest ekstremalnie …

Trening i dieta
Jaki stół do ping-ponga wybrać?

Aranżując ogród, park miejski, czy inne miejsce, gdzie chcemy aktywnie spędzać czas, warto postawić na trwałe elementy i wyposażenie. Sprawdź jakie rozwiązania czekają na Ciebie! Zainteresuje Cię również: Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni? Posiadając trochę zbędnych kilogramów wstydzimy się chodzić na siłownię pełną ludzi. Idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie domowej …

Trening i dieta
Odpowiednia odzież sportowa dla panów

Właściwie dobrana odzież jest bardzo ważna w każdej sytuacji. szczególnie jak chodzi o odzież wykorzystywaną do uprawiania sportu, bardzo ważne jest dobranie jej nie tylko pod kątem wygody, ale również dopasowania do konkretnej dyscypliny sportowej. Nie można również zapominać o tym, że odzież sportowa męska znacząco różni się od tej, …